Het KerstConSnert in Blaricum
Alle artikelen
ConcertenGratis

Het KerstConSnert in Blaricum

Tekst: Paul Janssen 1 min leestijd

Het Arethusa Quartet verzorgt dit jaar op vrijdag 12 en zaterdag 13 december in de Blaricumse Dorpskerk het KerstConSnert van het Blaricum Music Festival. Op

Het Arethusa Quartet verzorgt dit jaar op vrijdag 12 en zaterdag 13 december in de Blaricumse Dorpskerk het KerstConSnert van het Blaricum Music Festival. Op het programma staan prachtige, zeer sfeervolle werken van Sibelius, Vasks, Mustonen en Grieg die passen bij het thema Noorderlicht. Het zijn avonden vol mooie muziek, goedgevulde erwtensoep, glühwein, warme chocolademelk en andere hartverwarmende dranken. De mooie Dorpskerk is in kerstsfeer gedompeld en buiten – waar de catering plaatsvindt – branden vuurkorven.

Primarius

Het Arethusa Quartet bestaat uit vier musici die hun sporen ruimschoots verdiend hebben op de grote internationale podia. Zo is de Nederlands/Engelse primarius Daniel Rowland een veelgevraagde solist en kamermusicus én was hij jarenlang ook primarius van het beroemde Brodsky Quartet.

Internationale solisten

De Servische celliste Maja Bogadanovič soleerde onder andere bij het Tonhalle Orchester in Zürich en het Tokyo Philharmonic Orchestra en ook zij speelt regelmatig met de ‘groten de aarde’ kamermuziek. De in Mexico geboren altiste Dana Zemtsov is geboren uit Wit-Russische ouders maar heeft zo langzamerhand haar meeste levensjaren in Nederland doorgebracht. Zij soleert internationaal en neemt cd’s op voor het label Channel Classics.

Familieband

De Nederlandse violiste Floor Le Coultre legt zich met name toe op het spelen van kamermuziek en deed dit met interessante partners als de zangeres/dirigent Barbara Hannigan en ‘levende legende’ Mischa Maisky. Floor heeft ook een familieband met Blaricum!

Meer informatie en kaarten: Blaricumfestival.com

Deel dit verhaal

Ontvang Luister acht keer per jaar thuis.

Abonneren op Luister

Nieuwsbrief

Nooit meer een concert of recensie missen

Nieuws uit de klassieke muziek en de beste concerttips, regelmatig in uw inbox. U kunt zich op elk moment weer afmelden.

Aanmelden voor de nieuwsbrief