Winterdromen in de Wijk
Alle artikelen
ConcertenGratis

Winterdromen in de Wijk

Tekst: Paul Janssen 1 min leestijd

Het Residentie Orkest wil alle inwoners van Den Haag in aanraking brengen met muziek, ze inspireren en met elkaar verbinden. Met het Symphony 2030 project

Het Residentie Orkest wil alle inwoners van Den Haag in aanraking brengen met muziek, ze inspireren en met elkaar verbinden. Met het Symphony 2030 project Winterdromen in de Wijk trekt het orkest in december verschillende Haagse wijken in. Een ensemble speelt werken van Tsjaikovski, Vivaldi en Dvořák en bewoners vertellen hun ‘winterdromen’. Bij deze avonden wordt een winterse maaltijd geserveerd.

Metafoor**

Met het Symphony 2030 project Winterdromen in de Wijk trekt het Residentie Orkest op 10, 12, 19 en 20 december verschillende Haagse wijken in om bewoners te vragen hun verhalen en herinneringen over de winter te vertellen. Het project is gekoppeld aan de programmering van het Residentie Orkest dat op 20 en 22 december in Amare Tsjaikovski’s Eerste symfonie ‘Winterdromen’ speelt. In deze symfonie is de winter de metafoor voor het leven. Het is een werk vol contrasten, van sprankelende lichtjes tot donkere schaduwen, van warme gevoelens tot kille eenzaamheid. Deze thematiek vormt ook de basis voor de winterverhalen die de wijkbewoners vertellen. De verhalenvertellers worden begeleid door Haags Verhaal. Een ensemble van het Residentie Orkest speelt tussen de verhalen winterse werken van onder anderen Tsjaikovski, Vivaldi en Dvořák.

Meer informatie: residentieorkest.nl/magazine/winterdromen-in-de-wijk

Deel dit verhaal

Ontvang Luister acht keer per jaar thuis.

Abonneren op Luister

Nieuwsbrief

Nooit meer een concert of recensie missen

Nieuws uit de klassieke muziek en de beste concerttips, regelmatig in uw inbox. U kunt zich op elk moment weer afmelden.

Aanmelden voor de nieuwsbrief